Někdejší trojnásobná zlatá slavice se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a lécích, přesto se pokoušela navázat na svou úspěšnou kariéru. Nejbližší rodinní příslušníci zpěvačky podle zjištění na pohřeb, který trval asi 15 minut, nepřijeli. Nepřišel ani nikdo z jejích kolegů a známých osobností.

Třináct dní po smutné události pohřeb zorganizoval její manžel Josef Rychtář jako neveřejný pietní akt určený jen pro zvané hosty. Nereflektoval tak přání zpěvaččiny rodiny, která chtěla, aby se poslední rozloučení uskutečnilo v jejím rodišti ve Frenštátu pod Radhoštěm. Její nejbližší se distancovali i od parte, které vdovec vyvěsil na plotě vilky v Uhříněvsi, kde spolu žili. Minulý týden prý Rychtář rodinu o termínu posledního rozloučení včetně jejího syna Artura a maminky Svatavy informoval zprávami SMS.

Řada kolegů Ivety Bartošové už předem takto pojatý pohřeb kritizovala s tím, že se ho nezúčastní.

Veřejnosti byl pohřeb uzavřen, na což před vchodem do smuteční síně dohlížela ochranka. Bránila vstupu zejména médiím, která do Strašnic zavítala v hojném počtu. Rychtář přijel do krematoria zadním vchodem, kde byly přistaveny dvě sanitky a na průběh obřadu dohlíželi dva policisté.

Před krematorium přesto dorazilo několik fanoušků Bartošové. „Přišla jsem, protože jsem Ivetu vždy ráda poslouchala, i když jsem věděla, že na obřad nikdo z veřejnosti nebude vpuštěn. Chtěla jsem to vidět," řekla pětatřicetiletá fanynka, která si nepřála být jmenována.