„Zařadil jsem na program jednání rozpočtového výboru bod, kde chceme, aby nám ministr financí s pověřeným generálním ředitelem podali informaci, jak jsou připraveni na nové kompetence, které jim dává nový celní zákon," řekl Votava a dodal, že „bude řeč i o personálním obsazení".

Správa se ocitla v personální krizi

Dosavadní ředitel celníků Petr Kašpar skončil koncem června ze zdravotních důvodů. Odešli i další členové vedení. Votava už dříve poukazoval právě na tyto odchody a vyjádřil obavy z odchodu dalších zaměstnanců, podle něj se správa ocitla v personální krizi. Podle bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) se pod Babišem dostala celní správa do totálního personálního rozkladu.

Babiš koncem července pověřil funkcí ředitele celní správy jejího dlouholetého pracovníka Poulíčka. Do funkce bude podle zákona ustaven po získání příslušné bezpečnostní prověrky.

Nový ředitel celníků 

Poulíček pracuje v celní správě od roku 1987. Od roku 2003 do současnosti byl ředitelem Odboru pátrání Generálního ředitelství cel.

Celní správu posílí i bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta, který nedávno odešel od policie, protože nesouhlasil s reorganizací, při které se protimafiánský útvar sloučil s protikorupční policií.

Počátkem týdne přijal nabídku na post náměstka generálního ředitele celníků. Podle serveru Aktuálně.cz bude Šlachta od 22. srpna zařazen na místo zástupce celního úřadu pro Pardubický kraj, od 1. září pak bude pověřen funkcí náměstka pro pátrání.

Čtěte také: Šlachta přijal nabídku na post náměstka celníků