"V souvislosti s krátkodobě silným poryvem větru v Praze jsme zasahovali u tří případů spadlých stromů. Třeba v Hostivaři jsme odstranili strom, který spadl na zaparkované auto," informovali po osmé hodině večer na twitteru pražští hasiči.

 Vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám Letiště Praha krátkodobě nepřijímalo lety. 

Z důvodu zablokování vozidel spadlým stromem byly podle portálu Pražské integrované dopravy zpožděny některé spoje. 

Kamionům se nepodařilo vyjet stoupání na nájezdu z Pražského okruhu směrem na dálnici D5.

Dopravní komplikace se však nevyhnuly ani hlavním tahům. Na dálnici D1 na Praze-východ uvízly po osmé večer kamiony mířící od Prahy směrem na Brno za exitem 15 na úrovní Strančic. Neobešlo se to bez kolony, i když místo zůstalo průjezdné pravým pruhem. Ve stejném směru jízdy se na sněhu střetly nákladní a osobní auto na 58. kilometru dálnice.

Kamiony měly na zasněžené vozovce dálnice D1 problémy také v okolí přehrady Švihov na Želivce, a to ve směru jízdy na Prahu. Uvízlý kamion dále zablokoval průjezd po staré benešovské (II/603) u Kamenice na Praze-východ. Na páteřním severojižním tahu I/3 zůstaly kamiony stát ve votickém kopci.Kvůli nesjízdným silnicím nejely i některé večerní autobusy. Například na Vlašimsku nebo u Nové Vsi pod Pleší. Spadlý strom zase zablokoval autobus na spojnici Příbramska s Prahou.Počasí ale nepůsobilo problémy pouze v dopravě.

Na utrpěné škody si Deníku postěžoval Jaroslav Markovics ze Slánska. Na to, že se děje něco nedobrého, ho kolem sedmé večer upozornila obrovská rána: do zahrady mu spadl 25metrový strom. Výsledek? Zničeny jsou brána i plot. „Když sem před lety žádal o povolení k poražení, na životním prostředí [míněn odbor městského úřadu] ve Slaném mi řekli, že ho pokácet nesmím; že jsou v něm broučkové,“ lamentuje. „Tak ať se teď těší, ‚broučkové‘ že životního prostředí ve Slaném,“ netají odhodlání věc nyní dále řešit.