Cestující s objemným zavazadlem, neznalý místních poměrů je obvykle na stanici metra Veleslavín dost zaskočen absencí eskalátorů. Projektanti na ně bohužel zapomněli. Zatím lidem musí stačit portýři, které sem pomáhat s kufry, poslalo Letiště Václava Havla.

Možností řešení bylo několik

Město v minulosti zvažovalo několik variant řešení. Například pohyblivý pás na zavazadla vedle pevného schodiště, výtah z vestibulu na povrch nebo eskalátory.

„Možnost vybudování eskalátorů byla vyhodnocena jako nejvhodnější a pro cestující nejkomfortnější varianta,“ říká předseda představenstva a generální ředitel DPP Martin Gillar.

Cestující čeká půl roku omezení

Dvojice pohyblivých schodů bude zabudována do současného pevného schodiště vedoucího k autobusovému terminálu, kde vznikne také přístřešek ve směru na Slaný. Výstup k autobusům bude po dobu výstavby uzavřen.

Nástupní zastávka pro linky číslo 119 a 225 bude přemístěna do bývalého autobusového obratiště v ulici Vokovická. Nástupní zastávka meziměstských linek na Slaný a Louny bude dočasně v zadní části obratiště.

Cestující se nemusí bát, že budou ponecháni vlastnímu osudu. Během prvního dne omezení se mohou obrátit na informátory, kteří budou připraveni na místě poradit nejen v češtině, ale i v angličtině.

Na přemístěné autobusové zastávky upozorňují také informační tabule navigačního systému, a to jak v podchodu stanice, tak na povrchu..