Dobročinná sbírka
Příběh osiřelých dětí, který se nestal. Nejstarší chlapec si jej vymyslel

Na celou věc se přišlo náhodou, když byl 17letý mladík pečující o své mladší sourozence přistižen u krádeže jídla v restauraci rychlého občerstvení. Naštěstí měl stejně starého kolegu, který s ním o tom promluvil a především - o všem informoval svou matku, která se zabývá věcmi kolem pěstounské péče. Ta na zmíněném profilu celý příběh popsala a požádala o materiální i finanční pomoc při zajištění potřeb dětí.

Po tragické události si nejstarší chlapec z brigády rozšířil úvazek na plný a vydělával peníze na složenky, které sem tam domů přišly. Snažil se všechno zvládnout sám, děti se vlastně staraly jedno o druhé. Bohužel, jeho plat stačil opravdu jen na platby složenek, takže na stravu a drogerii už finance nezbývaly.

Dětská skupina. Ilustrační foto.
Z dětských skupin jesle? Metropoli se návrh novely zákona nelíbí

"Obratem jsme chlapcům zajistili potraviny z potravinových balíčků v našem skladu, drogerii z vlastní domácnosti, přeprali jsme prádlo, co už se několik týdnů pralo jen ve vodě, uvařili domácí jídlo," uvádí se na facebookové stránce.

"Teta" už je doma

Díky náhodě, rychlé reakci sociální pracovnice a otevřenému srdci paní, která kdysi pracovala jako pěstounka, ale nyní je již v invalidním důchodu, se k chlapcům podařilo zajistit tuto "tetu", která s chlapci bude bydlet. Zároveň jim pomůže se všemi úředními záležitostmi, ale hlavně jim bude oporou v těchto dnech. To se již podařilo zajistit rozhodnutím soudu.

Zůstane s nimi minimálně třičtvrtě roku, než nejstarší z chlapců dosáhne plnoletosti. Pokud bude souhlasit, může zůstat i déle, buď v domácnosti jako součást rodiny, nebo v povzdálí jako rodinný přítel. Jedná se o zkušenou pěstounku, která se postará o vše, co bude třeba - od vedení domácnosti, výchovu dětí, až po administrativní záležitosti spojené s tragédií, která se stala.

Škola. Ilustrační foto.
Hezčí dětský úsměv. Praha podpoří projekt pro lepší péči o zuby školáků

Přispějete na notebook?

"I když nejstarší z chlapců má stále v sobě obrovskou zodpovědnost za brášky, podařilo se nám ho přesvědčit o tom, že je důležité, aby v září nastoupil opět do školy, čekají ho ještě dva roky do ukončení SŠ maturitou a pokud bude mít zájem, má možnost studovat dál. Učí se velmi dobře a tím že dostuduje, bude jednou velkým vzorem bráškům. A i když podle svých slov nic nepotřebuje, po domluvě s tetou bychom mu rádi předali nový notebook - dosud žádný nemá. Protože peníze, které vydělával, měl použít pro své potřeby, radost a ne na hrazení nájmu," popisuje novější status.

Celý příspěvek si můžete přečíst na facebookových stránkách zde.

Rodina - ilustrační foto.
Odměna pro pěstouny terčem kritiky. Jen pár korun navíc je výsměch, zlobí se