Sluchátková sbírka má veřejnost netradiční formou motivovat k podpoře Linky bezpečí a opět jí připomenout, že je tato služba závislá i na příspěvcích od individuálních dárců. Zasláním pomalovaného sluchátka, tedy investicí, která v podstatě nic nestojí, tak mohou lidé pomoci dalším šťastnějším dětským příběhům.

„Množství dětských hovorů, které jsme schopni na Lince přijmout, je logicky závislé na počtu konzultantů, kteří jsou pro děti 
v konkrétní chvíli na telefonu k dispozici. Obsazenost jednotlivých směn se vždy odvíjí od naší celkové finanční situace. Přestože naši konzultanti denně vyřeší až 650 hovorů, a s dětmi hovoří i o tak závažných tématech, jako je zneužívání a týrání či sebevražedné tendence, s pravidelnou finanční podporou od veřejnosti jich může být ještě více," uvedla za komunikaci Linky bezpečí Lucie Kopejtková.

Staré sluchátko dostane nový smysl

S výzvou o zaslání sluchátek se veřejnost může mimo jiné setkat i v komunikačních kanálech, která projekt podpořila. „Koncept benefiční sluchátkové sbírky pro Linku bezpečí se nám velmi líbil. Zdánlivě bezcenné staré sluchátko tak díky benefiční sbírce a návazné aukci získává úplně nový smysl, může pomoci k dalším šťastnějším dětským osudům," vysvětlila ředitelka obchodu a marketingu inzertního webu a novin Renata Fišerová.

V rámci sbírky může veřejnost zasílat i sluchátka nepomalovaná. Ta budou umělecky ztvárněna nejen vybranými lektory. „Jsem ráda, že se Malování kreslení zapojilo nejen do sluchátkové sbírky, ale že vedoucí našich ateliérů a účastníci kurzů vybraná sluchátka také pomalují a svým umem tak podpoří dobrou věc. Věřím, že následná benefiční aukce sluchátek, kterou u nás pro Linku pořádáme, bude úspěšná," doplňuje za Výtvarný ateliér Malování kreslení ředitelka Nina Mainerová.