Tiskařské stroje vsecesní průmyslové budově zroku 1907vystřídá 209pokojů, konferenční centrum, dvě restaurace, wellness centrum a podzemní parkoviště.

Nad garáží a kongresovým centrem vzniknou střešní zahrady, které budou osazeny rostlinami a menšími stromy. Na střeše objektu na tuto zahradu naváže zeleň umístěná vnádobách. Nové stromy hodlá investor vysadit také vokolí objektu.

Rekonstruce si vyžádá 511milionů korun a bude probíhat od přelomu letošního a loňského roku do ledna 2009. „Fasáda zůstane nedotčená, pouze ji zrenovujeme. Uvnitř areálu vyrostou nová křídla budovy postavená vnejmodernějším architektonické stylu. Proměnou projdou istávající části objektu, které nejsou viditelné zulice,“ říká projektový manažer Martin Kratochvíl ze společnosti Skanska CZ, která má rekonstrukci nastarosti. Vsoučasné době běží naplno demoliční práce vobou uličních křídlech a připravují se základy nového křídla budovy.

Investorem projektu je developerská společnost Red Group, která vsoučasné době pracuje na projektech vPraze, Brně, Ostravě a Staré Boleslavi.

Vizualizace budoucí podoby hotelu.

Autor vizualizace: Skanska CZ a. s.