Právě to byl i případ Prahy: policistky zavítaly nejen mezi předškoláky na Petřiných a svou přítomností potěšily i druháky ze ZŠ Fr. Plamínkové v Praze 7 a třeťáky ze ZŠ Mládí ve Stodůlkách, ale nevynechaly ani návštěvu dětí hospitalizovaných v motolské nemocnici. Na tamější pediatrickou kliniku přivedly s sebou i hosta – s redaktora Krimi zpráv TV Prima Matěje Rychlého.

Setkání byla všude podobná: policistky nejprve přečetly několik pohádkově laděných poučných příběhů z obyčejného života, jimiž děti provází statečný policista Honzík a spravedlivý soudce Přemysl – načež si s dětmi povídaly nejen o pohádkových situacích, ale také o svých zkušenostech; podařilo se při tom přejít i k takovým tématům jako jsou dopravní výchova, alkohol a drogy nebo bezpečné chování.

Pochvalná slova v nemocnici

Zřejmě nejdále se protáhla debata v nemocnici. S dětmi, které se zotavují například po transplantacích orgánů nebo se léčí třeba s cukrovkou, nemocemi ledvin, jater či plic, se čtení příběhů z nové knihy Policejní pohádky protáhlo na téměř dvě hodiny – a poté si ještě děti povídaly s návštěvníky nejenom o správném chování a o preventivních tématech, ale také o samotné policejní i novinářské práci.

Nechyběly ani dárky jak v podobě Policejních pohádek, tak také sladkostí, zápisníčků, samolepek nebo odznáčků. „Nejen malí pacienti, ale i maminky dětí a obětavé sestřičky se srdcem na dlani si neobvyklou přítomnost takových hostů velmi pochvalovali – a společně se proto domluvili na další brzké návštěvě kliniky," poznamenala Jana Rösslerová z ředitelství pražské police.

S Policejními pohádkami nabízejícími dětem poučení velmi přístupnou formou vyrazily za dětmi policistky také v okolí metropole – třeba v Kutné Hoře , v Benešově nebo na Příbramsku.