„Úplné uzavření je plánováno od 21. hodiny v pátek 5. července do 11. hodiny v sobotu 6. července," připomněl Pavel Truxa z ředitelství středočeské policie. Má tím na mysli uzavírku v úseku Loket – Hořice, kde mají být strženy tři staré mosty. A dálnice zůstane mezi exity 66 (Loket) a 81 (Koberovice) zcela neprůjezdná.

Další uzavřený úsek pak bude v úseku Lhotka – Velká Bíteš, konkrétně mezi exity 153 a 162. Zde je bourání další trojice mostů naplánováno na čas mezi 20. hodinou večerní a 10. dopolední.

„Policisté důrazně žádají všechny řidiče, aby dbali pokynů dopravních hlídek a dodržovali stanovené objízdné trasy dle dopravního značení," vyzývá Truxa a připomíná, že aktuální informace o dopravě najdou řidiči na www.dopravniinfo.cz. Dopraváky v daných místech posílí i policisté z místních obvodních oddělení.

V prvním případě, tedy na pomezí Benešovska a Vysočiny, je objízdná trasa od exitu Loket vyznačena po souběžných komunikacích druhé třídy číslo 150 a 130; nákladní vozy těžší než 12 tun ale musí cestou od Prahy na Brno sjet už na exitu 21 (Mirošovice), po silnici první třídyčíslo 3 dojet kolem Benešova až do Tábora a dále pokračovat na Pelhřimov a Humpolec.

I po zprovoznění uzavřeného úseku je třeba až do úterka počítat s omezeními kvůli trvající částečné uzavírce: ve směru na Brno bude průjezdný jeden pruh; na Prahu pruhy dva.

Druhý úsek, neprůjezdná dálnice mezi Lhotkou a Velkou Bíteší, se nyní bude objíždět po silnicích druhé třídy číslo 390 a 602 a dále po silnici číslo 37, jejíž dvě cifry již napovídají, že jde o první třídu. Následovat zde budou částečné uzavírky kvůli dokončovacím pracím, rozplánované až do 21. července.