"V pátek odpoledne se uskuteční koncert orchestrů na Staroměstském náměstí. V sobotu odpoledne se tam účastníci vydají průvodem z Malé Strany po Karlově mostě. Asistovat jim při tom budou mažoretky a jízdní policie," řekl o programu festivalu Pavel Pelán, manažer Hudby Hradní stráže a Policie ČR, která přehlídku ve spolupráci s agenturou Bohemia Ticket pořádá. Záštitu nad ní převzali předseda Senátu Přemysl Sobotka a policejní prezident Oldřich Martinů.

Podle Pelána patří už k tradici, že se hlavní město každým druhým rokem stává hostitelem festivalu, který ho rozezvučí říznými pochody dechových orchestrů. Jeho idea je zasvěcena tomu, aby se setkali a vzájemně poznali ti, kteří v řadách policie pěstují ušlechtilou kulturní činnost. Cílem je tuto aktivitu policistů podpořit, protože na svých vystoupeních představují veřejnosti tvář, která je pod tvrdou prací mužů zákona jinak neviditelná, uvedl Pelán.

"Festival tak přispívá k prohloubení přátelských vztahů, které se rozšíří do řad policie demokratické Evropy. V tom je hlavní smysl této akce a hudba je tím nejkrásnějším a nejsrozumitelnějším poselstvím," dodal.

V sobotu odpoledne se všichni účastníci festivalu představí na Staroměstském náměstí. Mimo jiné tam všichni společně zahrají skladby Františka Km