Podle všeho však byl byt „připravený“ na to, že se policisté objeví. Nebo přijde někdo jiný, jehož přítomnost si uživatel také nepřál. Podle všeho totiž měla explozi na svědomí nálož nastražená na dveřích. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, aby byt prověřil předtím, než se do práce na místě pustí i tým kriminalistů. Žádné další výbušniny nenašel. Než oznámil výsledek prohlídky, zůstali preventivně evakuováni obyvatelé části domu.

Byt, u jehož dveří došlo k explozi, byl jedním z míst, která policisté prověřovali v souvislosti s možným výskytem 66letého muže z hlavního města, který je podezřelý ze spáchání násilného skutku na Praze-východ.

Podrobnosti policie sdělovat nechce

Bližší informace podle slov středočeské policejní mluvčí Markéty Johnové zatím policie k případu zveřejňovat nebude. K otázkám Deníku Johnová pouze upřesnila: „K úmrtí nedošlo – a po hledaném muži pátráme od pátku.“ Nic konkrétnějšího k místu, času nebo okolnostem události podle slov mluvčí nyní sdělit nelze.

Policista, který při zásahu v Libni utrpěl zranění, je podle informací Deníku členem pražského týmu; nikoli středočeský.