Kriminalisté prověřili desítky míst, kde by se Nina s Janem mohli nacházet, ale přes víkend se nedařilo pohřešované vypátrat. Policie požádala o pomoc občany a sdělila podrobný popis pohřešované dvojice.

Mezitím na „vlastní pěst“ začali hledat svou milovanou sestru a dceru příbuzní. Kromě rodiny, která je původem ze Skandinávie, se zapojili rovněž známí a kamarádi skrze různé facebookové stránky a sdílení odkazů.

Ilustrační foto.
Další pád do kolejiště pražského metra. Pohřešovaný spáchal sebevraždu

„Budeme rádi za veškerou pomoc, kterou se nám podaří získat. Dejte dohromady tým a jděte hledat. Oblast, na kterou se zaměřujeme, je mezi stanicemi metra Nové Butovice, Hůrka, Motol a Petříny. Pomozte najít opuštěné budovy (pohřešována dvojice měla údajně zálibu v takzvaném urbexu, tedy vyhledávání a prozkoumávání nevyuživaných a často skrytých městských objektů – pozn. red.) v oblasti a prohledejte je,“ napsal Ninin otec v odpovědi dobrovolníkům nabízejícím své síly.

Rodina sama hledala, kde se dalo…

Rozsáhlé pátrání proběhlo v neděli večer na okraji Prokopského údolí. Podle Týdeníku policie se zúčastnili rovněž kriminalisté z prvního oddělení pražské policie – tedy elitní detektivové, kteří řeší nejvážnější trestné činy, proto se jim říká rovněž „mordparta“. Podle informací Pražského deníku se pokračovalo v pondělí odpoledne v oboře Hvězda.

Později policie oznámila, že při pátrání v parku nalezla osobu bez známek života. „V současné chvíli nelze vyloučit, že na místě došlo ke spáchání násilného trestného činu,“ řekla Pražskému deníku mluvčí Kropáčová. Podle informací médií se jedná o mrtvé ženské tělo, byť Kropáčová žádné další podrobnosti nesdělila a totožnost oběti potvrdila až následující den.

Sestra zesnulé: Nina někde nad námi je

Ale podle svědectví reportéra Blesku dorazila na místo i sestra pohřešované Anna. Další indícií k tragickému vyústění může být zrušení facebookové události s názvem „Hľadáme Ninu a Jána“, která se plánovala na úterní ráno. „Děkuju všem za zájem. Bohužel, hledat už není třeba. Všechny ostatní informace přinese policie. Děkujeme a rodině přejeme hodně sil,“ uvedla organizátorka akce. Vizitka obou lidí pak zmizela i z policejní databáze.

Posléze sama smutnou novinku nepřímo potvrdila sestra zesnulé, když ve facebookovém příspěvku poděkovala za pomoc při pátrání s tím, že „Nina tam určitě někde nad námi je“.

„Vážíme si toho, že nám chcete pomoci, a budou chvíle, kdy vaši pomoc budeme dosti potřebovat. Nyní ale potřebujeme čas na zklidnění,“ upozornila zdrcená dívka.

Spáchal muž sebevraždu?

Blesk s odkazem na zdroj blízký vyšetřování, s nímž hovořila agentura Aktu.cz, dříve uvedl, že u Prokopského údolí byl naposledy zachycen signál Ninina mobilního telefonu. Podle zmíněného zdroje policie pracuje s verzí, že Jan je mužem, který v pátek kolem šesté večer spáchal sebevraždu skokem pod metro ve stanici Vltavská.

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy uvedla, že muž byl ve věku zhruba 35 let. „Stále nemáme ověřenu totožnost zesnulého,“ řekla Pražskému deníku v pondělí odpoledne mluvčí pražské policie Kropáčová. Večer ovšem bylo ukončeno pátrání…

Policie. Ilustrační foto.
VIDEO: Po bitce spadl muž pod metro. Rváč se na policii sám přihlásil

V úterý pražské policie prostřednictvím twitterového účtu potvrdila, že se jednalo o pohřešovaného čtyřiatřicetiletého muže. „V současné chvíli kriminalisté nevylučují úzkou souvislost mezi oběma případy. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu a na případu stále velmi intenzivně pracují,“ napsala Kropáčová a dodale, že s ohledem na průběh vyšetřování i všechny pozůstalé nebude sdělovat bližší informace.

Příběh spoustu lidí „chytil za srdce“

Anna H. sdílela prosbu o pomoc při hledání s tím, že mladá žena se pohybovala rovněž v okolí Palmovky. Podle ní se od pátečního odpoledne do sobotního rána měla dostavit na tři domluvené srazy a nedorazila ani na jeden.

„Stále doufám, že jde pouze o jednodenní 'pauzu od všeho' a že se brzy sama ozve,“ napsala Ninina kamarádka, která doplnila další možné spojení na pohřešovanou – ekologický spolek Hnutí Brontosaurus sídlící v Malířské ulici v Praze 7. Jan se zase jako herec věnoval improvizovanému divadlu.

Objevilo se několik facebookových uživatelů, kterých se tento případ (alespoň vzdáleně) týkal. Prosba o pomoc při pátrání se sdílela do všech koutů republiky. Někoho „chytla za srdce“. Přidalo se i Arcibiskupské gymnázium v Praze, které Nina absolvovala. Mladá žena studovala fyzioterapii – nejdřív na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT a pak na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Každopádně všichni doufali ve šťastný konec, který však nenastal…

Muž podezřelý z výtržnictví v pražském klubu.
VIDEO: Nejdřív vyrazil dveře, potom zkopal psa. Teď po něm pátrá policie