Pomozte při pátrání, žádá policie veřejnost. Pražští kriminalisté se zatím marně snaží najít jakoukoli stopu po 35letém Jiřím Boháčkovi z metropole, jenž je pohřešován již od středy minulého týdne. Osudného 27. července odešel dopoledne z místa bydliště v Hloubětíně do nového zaměstnání, o němž blízcí nezvěstného muže nemají bližší informace. Tím jeho stopa končí. Doma se už neobjevil a rodině či dalším příbuzným se ani neozval.

„Muž nebyl v minulosti nikdy pohřešován, v poslední době však měl finanční problémy a nemusí být v dobrém psychickém stavu. Podle informací policie se již v minulosti pokusil o sebevraždu,“ uvádí pátrací databáze. I uváděné skutečnosti jsou důvodem, proč má pátrání vysoký stupeň naléhavosti.

Pohřešovaný, který vyhlíží na 35 až 40 let, měří asi 172 cm. Má střední postavu a rovné blonďaté vlasy. Na sobě měl naposledy džíny v délce ke kolenům a obul si plátěné sportovní boty černé barvy; na hlavě měl tmavě modrou kšiltovku. Podle dostupných údajů s sebou nesl koženou dokladovou taštičku s občanským průkazem a menším finančním obnosem.

Jakékoli informace, které by mohly přispět ke zmapování pohybu či místa nynějšího pobytu pohřešovaného muže, přivítají policisté na bezplatné tísňové lince 158.

(zw)