S žádostí o pomoc při pátrání po pohřešované ženě se v úterý opětovně obrátili na veřejnost pražští kriminalisté. Již od konce dubna se nedaří najít 45letou Ludmilu Harákovou, která zmizela cestou do práce. Z domova v Praze 4 zamířila do zaměstnání v Praze 10, kam však nedorazila – a neozvala se ani své rodině, ani zaměstnavateli.

Eva Kropáčová z ředitelství pražské policie v úterý uvedla, že se vyšetřovatelům nepodařilo poodkrýt žádnou stopu, která by alespoň naznačila, kde ženu hledat. „I přesto, že prověřili desítky míst, kde by se mohla nacházet, a zkontaktovali zdravotnická zařízení,“ krčí rameny policistka.

Policejní detektivové zjistili, že pohřešovaná žena trávila spoustu volného času u počítače, jehož prostřednictvím si dopisovala s cizinci. Velkou pozornost také věnovala nejrůznějším církevním záležitostem a charitativním projektům. „Také často docházela do kostelů a zúčastňovala se církevních poutí a pochodů,“ připomněla Kropáčová. Ani pozornost zaměřená do tohoto prostředí však prozatím nepřinesla žádnou stopu.

Kriminalisté věří, že s pátráním by mohli pomoci všímaví občané. Jakékoli informace, které naznačí, kde pohřešovanou ženu hledat, jsou vítány na bezplatné lince 158.

Pohřešovaná žena má střední postavu, měří asi 168 cm. Má hnědé oči a hnědé vlasy. Na pohled se jeví mladší – lidé by jí hádali spíše věk kolem čtyřicítky.
Pohřešovaná žena.