„Případ policie odložila, protože se skutek nestal," uvedl mluvčí k údajnému napadení skupiny lidí. Vyvadilovo další trestní oznámení se týkalo Landova projevu při předávání hudebních cen Český slavík ve Státní opeře loni v listopadu. Podle právníka se Landa v přímém televizním přenosu vyjadřoval hrubě. Policie případ odložila ze stejného důvodu jako nyní podezření z napadení.

Advokát Vyvadil již dříve uvedl, že v případě odložení jeho oznámení další kroky neplánuje, protože se podle něj hudebník poučil.

Landa při vyhlašování ankety Český slavík přišel na pódium s živým kohoutem v ruce a vyžadoval, aby byl nazýván jako Kouzelník Žito. Stěžoval si také na nelegální stahování hudby, neustálou pozornost médií a úspěch KSČM v krajských volbách. Týdeník Respekt poté přišel s informací o údajné potyčce na Vyšehradě – Landa prý ohrožoval a napadl s nožem v ruce několik lidí, které zároveň vyzval k pozitivnímu myšlení.

Vyvadil kvůli těmto dvěma událostem sepsal v prosinci na Landu dvě trestní oznámení. Zpěvák se podle něj pohyboval „na hraně", když byl v televizi hrubý, nadával a vyhrožoval. Údajný incident označil jako nebezpečný.

S hudbou skončil

Landa koncem loňského roku uvedl, že přerušil hudební kariéru a chce se angažovat ve prospěch rozkrádané České republiky. Svolal také několik setkání na Vyšehradě, kde s lidmi cinkal rolničkami, prý proti zlodějům.

Čtyřiačtyřicetiletý zpěvák a herec se širší veřejnosti představil počátkem 90. let, kdy zpíval v kontroverzní skinheadské kapele Orlík. Její písně někteří kritici označovali za nacionalistické a rasistické. Na úspěšnou sólovou dráhu se vydal v roce 1992, kdy natočil deskou Valčík.

Hudebník v Česku dlouhodobě patří k nejpopulárnějším interpretům. Jeho desky se pravidelně umísťují na předních příčkách hitparád. Například od tuzemské pobočky vydavatelství EMI převzal v roce 2011 diamantovou desku za 20 let úspěšné spolupráce a více než milion prodaných nosičů. Věnuje se také muzikálové a filmové tvorbě, automobilovým závodům a thajskému boxu.