„Cílem je informovat zejména starší generaci o zásadách bezpečného chování a předcházení rizikovým situacím ohrožujících život, zdraví či majetek,“ připomněl policista Ladislav Beránek. Podle jeho slov akci názorně zaměřenou na ochranu života, zdraví a majetku před kriminalitou doma či na ulici doplní také ukázky policejní práce, kdy své vybavení a dovednosti představí speciální pořádková jednotka pražské policie (v 11 a v 15 hodin); uměním svých svěřenců se pochlubí také kynologové městské policie (ve 12 a 14 hodin), nedávno ověnčení několikanásobným zlatem v celorepublikové soutěži záchranářských psů. Své stanoviště bude mít v areálu muzea i trojský útulek pro opuštěná zvířata.

Návštěvníci se ale mohou těšit i na hudební vystoupení – k poslechu zahraje kapela pražských strážníků. A se svou nabídkou přijde i samo policejní muzeum. Po dobu akce bude vstup do výstavních expozic zdarma.

Kapitán Beránek slibuje, že ani tohle ještě není kompletní výčet připraveného programu. „Znalosti týkající se bezpečného chování doma, na ulici či v dopravě, základů poskytování první pomoci a další vědomosti si návštěvníci budou moci ověřit v zábavné soutěži o hodnotné ceny,“ připomíná. A chybět prý nebude třeba ani bezplatné měření krevního tlaku.

(zw)