Ostatky zesnulého do kostela dopravili po desáté hodině, o půl hodiny později byl ke kostelu přistaven kočár, který táhl rakev zesnulého na Olšanské hřbitovy. Přišly i známé osobnosti. Například pražský politik Karel Březina, modelka Andrea Verešová s manželem nebo italský kuchař Emanuele Ridi. Na pohřbu podle serveru iDnes zazpíval zpěvák Daniel Hůlka.

Pražský magistrát vyslyšel přání rodiny a kvůli smutečnímu průvodu z kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad na Olšanské hřbitovy nechal uzavřít Vinohradskou ulici. Povolení akce vzbudilo kritiku. Ráno také někdo zeď kostela nalepil cedule s nápisy kritizujícími konání akce, které strhli pracovníci ochranky. Někteří lidé poté na průvod procházející po Vinohradské třídě troubili.

 

Poté došlo na ceremonii. Kočku mladšího položili v rakvi do honosného hrobu. Jako první z rodiného klanu je pohřben na Olšanech, a ne v rodinné hrobce v Řepích. Při spouštění rakve byly vypuštěny do vzduchu bílé holubice. Otec, Jan Kočka starší, se rozplakal a museli jej podpírat.

Na pohřbu se objevily i luxusní vozy:

Rodina Kočků už podobný průvod zorganizovala před zhruba deseti lety pro Václava Kočku mladšího, kterého na křtu knihy bývalého premiéra Jiřího Paroubka zastřelil hoteliér Bohumír Ďuričko (dnes Benedikt Reinhold Diera). 

Dopravní uzavírka byla nahlášena od 12 do 15 hodin. Netrvala ale celé tři hodiny, jen v době, kdy přímo šel průvod, což trvalo zhruba 30 minut. Změny ve veřejné dopravě zveřejnila Pražská integrovaná doprava na svém twitteru. 

S uzavřením Vinohradské třídy ale nesouhlasil starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS). Hlavní slovo měli ale magistrátní úředníci a lidé z městské firmy Technická správa komunikací (TSK). „Naši občané mají dost jiných dopravních omezení, nemá proto smysl zastavovat na dvě hodiny dopravu kvůli kočáru se šesti koňmi na tak frekventované ulici, jako je Vinohradská,“ uvedl Bellu, který dovedl koalici občanských demokratů se Svobodnými k vítězství v komunálních volbách a ve funkci pravděpodobně zůstane.

„Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu,“ dodal žižkovský starosta.

Jan Kočka mladší, jehož otec je zaplaten do případu krácení daní, způsobil před týdnem tragickou nehodu, když z dosud nejasných příčin najel se svým mercedesem do protisměru a střetl se s kamionem. Oba řidiči zemřeli, na výsledek toxikologického vyšetření se ještě čeká.