Ta sem bude přesunuta z polikliniky v Palackého ulici, která projde plánovanou rekonstrukcí. Bude však určena pouze pro dospělé pacienty, lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost bude v této oblasti Prahy zajišťovat Všeobecná fakultní nemocnice.

Od 1. ledna rovněž dojde ke změně názvu Studentského zdravotního ústavu, který se nově bude jmenovat Městská poliklinika Praha. „Změnou názvu zohledňujeme vazbu zdravotnického zařízení na hlavní město, které je zřizovatelem tohoto zařízení. V minulých letech se organizace jmenovala Studentský zdravotní ústav Praha, část vysokoškolských studentů ale zůstala ve zdravotní péči svých registrujících lé­kařů a zdravotnické zařízení naopak začali využívat občané Prahy a okolí a návštěvníci Prahy, včetně cizinců. Tím přestal název „studentský“ odpovídat skutečnosti, nový název více vyjadřuje reálný stav,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Milan Pešák.

Klienti naleznou v prostorách lékařskou službu první pomoci, ale také zubní pohotovost. Město chce navíc polikliniku postupně modernizovat.

Tento rok dostal ústav nové rentgenové pracoviště s digitální technologií. Primář Jaroslav Veselý ale počítá s dalším rozšířením toho nejmodernějšího vybavení. „Do budoucna bychom se zde chtěli zaměřit na program pro seniory, nebo na studenty Fakulty tělesné výchovy a sportu, kteří vyžadují speciální péči.“

Zdravotnické zařízení ale nabídne Pražanům i dietní jídelnu s vlastní rekonstrukcí, která byla nově otevřena v roce 2000. Denně jejích služeb využije až 800 strávníků.