Historií i současným provozem ČTK prováděli návštěvníky členové vedení agentury. První zájemci přicházeli do jejího sídla v centru Prahy už hodinu před začátkem akce. Zájem byl nakonec větší než v loňském roce, kdy se ČTK v rámci oslav svého stého výročí založení veřejnosti otevřela poprvé. Tehdy přišlo na Den otevřených dveří zhruba 700 lidí.
Lidé si mohli prohlédnout historickou zpravodajskou techniku i další archivní materiály, včetně zvláštního zpravodajství, které bylo před rokem 1989 určeno úzkému okruhu příjemců z nejvyššího vedení Komunistické strany Československa. Nahlédli i do hlavního zpravodajského sálu, ve fotoateliéru se mohli vyfotit a na závěr se seznámili se s tím, jak se zpravodajství ČTK uplatňuje v různých typech médií.
V centru je k vidění výstava fotografií
Letošní Den otevřených dveří v ČTK byl součástí programu, který národní zpravodajská agentura připravila pro veřejnost v rámci připomínky 30. výročí sametové revoluce.
Po celý listopad je v centru Prahy v ulici Na Příkopě k vidění také výstava fotografií Okamžiky sametové revoluce, kterou ČTK vytvořila ze svých fotografických fondů a dobových snímků od veřejnosti.
Na 30 stojanech si lidé mohou prohlédnout 157 fotek zachycujících revoluční dění v různých koutech bývalého Československa. V užší verzi tuto venkovní expozici představila ČTK i v Olomouci a v Uherském Hradišti.
Denně vydá na 500 zpráv
Česká tisková kancelář vznikla stejně jako Československá republika 28. října 1918. V současnosti má 250 zaměstnanců, z nichž ve zpravodajství pracuje zhruba 180. Od roku 1993 je veřejnoprávní institucí majetkově i hospodářsky oddělenou od státu. Agentura nedostává žádné dotace ze státního rozpočtu, nevybírá koncesionářské poplatky a veškeré náklady hradí ze své komerční činnosti.
Každý den vydá na 500 zpráv, přes 300 fotografií z vlastní produkce a asi tisícovku fotografií ze světa, médiím dodává i audio, grafiku a videozpravodajství. Kromě zpravodajství nabízí také různé komerční služby.