Posledních čtrnáct dnů, kdy panují velká vedra, se teplota ve třech venkovních bazénech pohybuje kolem sedmadvaceti až osmadvaceti stupňů. Denně areál navštíví kolem šesti tisíc lidí. Ačkoliv za hodinu a půl zaplatí dospělý necelou stokorunu, připravilo si vedení Podolí zvýhodněné letní vstupné. Za celé dopoledne zaplatí 160 a odpoledne 120 korun.

Protože Podolí není přírodní koupaliště, mají návštěvníci vždy jistotu, že se vykoupou v čisté vodě a také si mohou zaplavat. Ani vysoké teploty neohrožují kvalitu vody. „Problém s udržením kvality nemáme, protože se to všechno řídí přes počítač. Chodí k nám také hodně často hygiena, která nám měří kvalitu vody a jsou opravdu spokojení," řekla Monika Bezdíková, vedoucí areálu spadající pod Českou unii sportovců.

Skladba lidí na koupališti je různorodá. Chodí sem maminky a tatínkové s dětmi, kteří zaberou brouzdaliště a okolní lavičky. Do areálu mohou vjet přímo i s kočárky, až na to, že bezbariérovost není úplně doménou Podolí. Totiž, pokud jde návštěvník přes letní šatny, musí vyjít až do druhého patra.

Ležení na trávníků už v teplu také není, co bývalo. Osvěžující zelená tráva vzala za své.

„Říkám si, že lidé spíš leží na písečné pláži, než na trávníků. Ale zase chceme šetřit s vodou na závlahu," řekla Bezdíková. I tak se ale na trávě celkem dobře leží a vesměs nikdo nepoužívá lehátka. Každopádně takovou skvrnou jsou všudypřítomné nedopalky, které ale svědčí o nepořádnosti některých návštěvníků. Ti nejenže kouří vedle kolem ležících lidí, ale zapálí si i v přítomnosti dětí a nedopalky pak hází na suchou trávu.

Plavci v bazénu jsou celkem ukáznění a chodí do vymezeného prostoru. V prvním bazénu spolu dovádí, kdežto v tom druhém vyloženě plavou. Jenom škoda, že se lidé někdy zbytečně křižují. Lepší je, kdy zvolí taktiku plavání po pravé straně.

Plavecký areál nabízí zájemcům také aquazorbing, ale návštěvníci jej nemohou využít v takové míře, jak by si přáli. Brání tomu totiž velká obsazenost bazénu různými výcvikovými kurzy.

Co se novinek v areálu týká, tak příští rok plánuje vedení areálu opravy přípojek vody a kanalizace. Přece jenom už tu bazén funguje padesát let. Návštěvník tak změnu pouhým okem nepoznám, ale pro fungování to bude velmi důležité.

Když si návštěvník bude chtít v Podolí dát pivo, musí si připravit kolem třiceti korun, v nabídce jsou i sladké verze. Za klobásu pak utratí kolem čtyřiceti korun a koupit si může i gyros. Na oběd se může stavit v restauraci, nebo si dát panini. Nechybí ani velký výběr zmrzliny pro malé i velké.