Kriminalisté dále nařídili výslech Nagyové na 24. září. Dva dny poté by se měl na policii dostavit Rostislav Pilc, který je nyní pověřený vedením Vojenského zpravodajství. Nahradil Milana Kovandu, který je postavený mimo službu kvůli obvinění ze zneužití pravomoci v kauze neoprávněného sledování, kde Nagyová rovněž figuruje.

Rittiga zmiňuje policejní usnesení o zahájení trestního stíhání v kauze Nagyové, která se týká údajného podplacení exposlanců za výměnu mandátu a zneužití vojenského zpravodajství při sledování manželky Nečase. Kriminalisté se podle usnesení dostali k oběma případům loni v lednu na základě prověřování podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby u bývalého náměstka Vrchního státního zastupitelství v Praze Libora Grygárka a dalších lidí. Prvotní podezření se týká kromě Rittiga také kontroverzního podnikatele Romana Janouška, komunálního politika Tomáše Hrdličky a exšéfa stavebních zakázek na pražském magistrátu Jiřího Tomana.

Rittigem se na konci června zabýval také Městský soud v Praze, když zamítl jeho žalobu na Nadační fond proti korupci. Podnikatel žádal odstranit z webu tvrzení, která jej spojují s tunelováním pražského dopravního podniku. Soudce tehdy uvedl, že fond potvrdil pravdivost svých tvrzení, že Rittig byl pravděpodobně přes síť firem konečným příjemcem 17 haléřů za každý prodaný lístek městské dopravy.

Jako pochybný označil soudce také projekt etického kodexu Lesů ČR, který získala jako zakázku firma Rittig & Partners. Podnikatel za zhruba desetistránkový dokument získal dva miliony korun. Zakázka podle soudu ukazuje, „jakým možným způsobem byly ze strany žalobce pravděpodobně odčerpávány peníze z podniku ze státní účastí". Cena za kodex je prý zjevně nedopovídající.

Policie spojuje Rittigovo jméno s rozsáhlým zásahem, který v polovině června vyústil v obvinění osmi lidí ve dvou kauzách kolem Nagyové – údajné politické korupce a neoprávněného sledování. K Nagyové se kriminalisté podle policejních dokumentů dostali při prošetřování podezření na údajnou organizovanou zločinnou skupinu složenou z podnikatelů a lobbistů.