Dvaačtyřicetiletý Jan Čížek je český podnikatel, majitel firmy Strategic Consulting, která po celé České republice v rámci sítě Český domov vydává asi pět desítek časopisů radničního typu. Je členem hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. V komunálních volbách v roce 2018 kandiduje v Praze jako trojka za jeho hnutí, v Praze 10 je kandidátem na starostu. V letech 1995 až 1998 působil jako zpravodaj ČTK.

ZDE si můžete přečíst odpovědi.

Společnost Strategic Consulting vydává od roku 2014 po celé republice řadu regionálních tiskovin. Například týdeník Naše Praha, která je distribuována zdarma do schránek v nákladu 560 000 kusů. V Praze vydává i 13 mutací pro městské části. Ne vždy nesou název Naše Praha. Rovněž je vydavatelem regionálních novin v Brně (s nákladem 60 000 kusů), V Ostravě, Opavě, na Šumpersku, v Hradci Králové (s nákladem 50 000 kusů), v městech spadajících do mikroregionu Orlicko (32 000 kusů), Ústí nad Labem (47 500 kusů), Teplicích, Děčíně, Plzni (80 000 kusů) a dalších městech.

Kandidát SPD hovořil se čtenáři Pražského deníku například o zvýšení bezpečnosti v Praze 10. "Navrhuji na dotčená místa zločinu instalovat bezpečnostní kamery a v místech, kde přebývají bezdomovci prořezat keře, místa deratizovat a udělat zde veřejné osvětlení," napsal Čížek. "Nedávno se nás ptala jedna paní na stánku, kde vezmeme peníze na náš bohatý sociální program. Odpověď je jednoduchá – sebereme peníze politickým neziskovkám a dáme je potřebným," prozradil rovněž sympatizant Tomia Okamury. Čížek odpovídal také na dotazy ohledně parkování, stavby metra D a dalších dopravních staveb. A odhalil také, jestli je slávista, či sparťan.