Kniha s názvem Galateia Volání moře vás vtáhne do hlubin díky svému romantickému fantasy příběhu z ostrova Martiniku v Karibském moři. Hlavní hrdinka v sobě navíc skrývá tajemství mořských bohů.

„Jde o příběh plný emocí, vášně a legend. Čtenáři se jeho prostřednictvím přenesou pod vodní hladinu do světa magické hlubiny, kde alespoň na chvilku zapomenou na každodenní starosti. Budou tak mít možnost poznat zcela neprobádaný svět a znovu snít. Bez ohledu na to, zda jsou mladí nebo zralého věku,“ vysvětlila autorka Marta Cottora.

Zážitek ze čtení bude autentický i díky podvodním fotografiím. Fantasy postavy na nich ztvárňují Klára Issová, Václav Noid Bárta, Anna Julie Slováčková a další české osobnosti. „Půjde o první takto unikátně zpracovanou knihu u nás. Celý příběh budou doprovázet jedinečné podvodní fotografie Lucie Drlíkové. Kvůli nim knihu dokonce vytiskneme na speciálním papíře,“ doplnila Marta Cottora.

Magickým snímkům ale předcházel i měsíc příprav. Samotné focení se pak konalo ve dvou dnech v potápěčské jámě v Praze. „Bylo to opravdu hodně náročné. Na focení jsme připravovali scény, plátna na pozadí ve vodě a osvětlení. Šaty nám zapůjčila návrhářka Tereza Sabáčková. Líčení a česání postav se také muselo přizpůsobit vodnímu prostředí. Všechno jsme museli do detailu připravit nad vodou i pod vodou tak, aby to dopadlo na jedničku,“ popsala fotografka Lucie Drlíková.

Kniha by na svět měla přijít v dubnu. Stane se tak ale pouze za předpokladu, že se ve sbírce na crowfundingovém portálu Hithit povede vybrat částka potřebná k jejímu vydání. Pokud se rozhodnete Galateiu podpořit, máte možnost vybírat z celé řady odměn. Kromě limitovaného prvního vydání knížky můžete získat třeba kurz potápění, obleček mořské panny nebo šaty jedné z hlavních postav. Můžete se také stát jednou z postav v dalším díle této podmořské ságy.

Část výtěžku z prodeje knihy také poputuje na podporu Klubu nemocných cystickou fibrózou. Právě lidé s tímto onemocněním toho mají s podmořským světem hodně společného. „Děti s cystickou fibrózou bývají často označovány jako slané děti. Jejich pot je pětkrát slanější, než je tomu u zdravých lidí. Příběh knihy se odehrává ve slaném moři, kde se naši hrdinové pod vodou stejně jako pacienti s cystickou fibrózou nemohou jen tak nadechnout,“ uzavřela autorka.