Protestující se pak vydali na pochod k nábřeží přes Pařížskou ulici a dále k náměstí Jana Palacha. Pochod zahájili skandováním hesel „vyžeňte boháče z daňových rájů" nebo „nedej náckům žádnou šanci".

Ještě kolem 11. hodiny, kdy byl oficiální začátek akce, se na náměstí Republiky sešlo jen několik přihlížejících. Počet demonstrantů se zvýšil až příchodem anarchistů, kteří se přesunuli ze Střeleckého ostrova, kde měli předtím své shromáždění.

Přišel i Ševcov

S touto skupinou dorazil mimo jiné ruský student Igor Ševcov, který se stal známým v souvislosti s obviněním kvůli údajné účasti na útoku zápalnými lahvemi na dům ministra obrany Martina Stropnického. Ve středu soud Ševcova pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby.

Pochod se obešel bez komplikací. Jeho účastníci došli na náměstí Jana Palacha, kde na schodech Rudolfina pokračovala manifestace dalšími projevy. Od dalšího pochodu směrem na Kampu nakonec pořadatelé podle policie upustili.

Policisté uzavřeli Mánesův most, zřejmě vzhledem k tomu, že na druhém břehu Vltavy na Klárově se shromáždili účastníci pochodu proti nelegální migraci a islamizaci Evropy, kterou pořádal Blok proti islámu.

Čtěte také: Na Střeleckém ostrově se sešlo asi 70 anarchistů