Pochodu Praha-Prčice se každoročně účastní stovky lidí, ani letos tomu nemusí být jinak. I kvůli hojnému počtu účastníků organizátoři upozorňují a podrobnou přípravu a včasnou registraci.
Registrace na pochod
Podobně jako v loňském roce, i letos se dá na pochod přihlásit pouze předem elektronicky zaregistrování na příslušné trase. Podle organizátorů jiná možnost startu možná nebude. Nelze tedy ani přijít přímo na start a registrovat se až tam.
Na stránkách pochodu byla registrace spuštěna 1. května a potrvá až do 16. května do půlnoci. Startovné činí 57 Kč za každého účastníka (bez zvýhodněného startovného).
Doprava
V den závodu budou zavedena mimořádná dopravní opatření, mimo jiné bude uzavřena silnice mezi Heřmaničkami a Prčicí.
Z cíle v Prčici ale pojede kyvadlová doprava do železniční zastávky Heřmaničky, odtud pojedou rychlíky a zastávkové vlaky do Prahy a Tábora.
Z loňského 56. ročníku Pochod Praha-Prčice:
Fotogalerie: 56. ročník Pochodu Praha - Prčice (2023)
Návrat do Milevska, Sedlčan a Petrovic bude zajištěn autobusy, které budou odjíždět z náměstí v Sedlci do cca 19.30 hod. Kromě toho je možnost odjet do Sedlčan vlakem z Olbramovic.
V Prčici bude platit od 10 do 20 hodin zákaz stání pro motorová vozidla. Osobní auta mohou parkovat v Sedlci mimo náměstí a přilehlé komunikace v souladu s dopravním značením.
Trasy
Celkem mají účastníci na výběr z 22 tras. Nejdelší sedmdesát kilometrů dlouhá trasa nesoucí název Karla Kulleho začíná v Praze-Hájích a končí v Prčicích. Organizátoři varují před náročností této nejdelší trasy.
„Je náročná, postupujte proto přiměřeně ke svým sportovně tělesným schopnostem, nepřepínejte své síly a nenechte se vyhecovat k nepřiměřeným výkonům. Skončit můžete vždy a můžete se připravovat na příští ročník," uvádí na webových stránkách pochodu.
Na výběr je ale z dalších i o desítky kilometrů kratších tras, každý může zvolit takovou, podle jeho schopností.