Tramvaj by měla mít bar, taneční parket, ale i plastové sedačky a měla by být v provozu pro komerční účely celý rok, tj. včetně zimních měsíců. Svou premiéru si odbude příští rok v září na berlínském veletrhu InnoTrans. Přestavba staršího vyřazeného vozu by měla vyjít asi na sedm a půl milionů korun. Kromě přitažlivého designu tramvaj dostane i novou elektrickou výzbroj.

Na kolik se odhaduje pronájem? 

Projekt T3 Coupé je zatím ve fázi projektové dokumentace. Samotná realizace by měla začít v lednu příštího roku. Předběžná cena za pronájem vozu je zatím stanovena na  5900 korun za hodinu.

„Všechny naše projekty, které přímo nesouvisejí s poskytováním dopravní obsluhy, podléhají velmi přísnému posouzení z hlediska finanční návratnosti. To by u této speciální tramvaje neměl být problém,“ uvedl pro Lidové noviny šéf DPP Martin Gillar.

T3 je legenda 

Interiér nového vozu si mohou prohlédnout návštěvníci pražského festivalu Designblok, který začne už tento týden. Podobu nového vozu vytvořilo pro DPP studio Anna Marešová Designers.

„Kromě toho, že navrhujeme zcela novou konstrukci i řešení interiéru a exteriéru, chodíme také do vozoven a hledáme po skladech staré blinkry, reflektory a další prvky z té trojek. Vždycky nad těmito detaily žasnu, jak bylo všechno skvěle vymyšlené, zpracované a dotažené. T3 je prostě legenda a jsem moc ráda, že se mohu na takovém projektu podílet,“ uvedla pro Lidové noviny Anna Marešová.

O výrobu se postarají pracovníci z tramvajové opravny DPP v Hostivaři. „U T3 Coupé můžeme využít unikátní know-how pražských tramvajových opraven. Tento projekt je pro mě důkazem umu našich lidí, který v minulosti prokázali v řadě zakázek pro velká evropská města,“ doplňuje Gillar.