Půjde o altán s lavičkou, ve kterém verše budou vytištěné na otočných válcích, známých cestujícím z nádražních hal jako nosiče jízdních řádů. „Zatím jsme ho ještě nezačali vyrábět. Předpokládám, že bude hotový tak v polovině října," řekl autor projektu Ondřej Kobza, z jehož iniciativy se ve městech začaly objevovat veřejně přístupná piana či šachové stolky.

Podle Kobzy bude nejprve třeba na výrobu altánu sehnat peníze, náklady odhaduje na přibližně 100.000 korun. Na Kampě by pak veršomat neměl zůstat trvale, počítá se s tím, že se bude postupně přesouvat na různá místa. Proto zatím ani Kobza nepočítá s tím, že by jich bylo více než jeden.

Podobných projektů na oživení veřejného prostoru inicioval Kobza už několik. Od 18. srpna jsou na několika místech v Praze k dispozici šachové stolky. Další nápad, klavíry v ulicích, se v uplynulých měsících setkaly s pozitivním ohlasem a k Praze se postupně připojila další zhruba třicítka měst. Hitem internetu se v posledních dnech stal cizinec hrající na klavír na pražském letišti nebo dopravní policista u pražského Rudolfina.