VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po narození dcery zjistila, že je potřeba zapojit se do komunity

Praha - Pětatřicetiletá Klára Löwensteinová se narodila v Praze. Navštěvovala česko-italské gymnázium Dante Alighieri a a pak nastoupila na Husitskou teologickou fakultu a Filosofickou fakultu v Praze, kde studovala obory husitská teologie-religionistika a italština. Po dokončení magisterského studia absolvovala doktorské studium na Románských literaturách na Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

16.12.2015
SDÍLEJ:

Dobrovolnice Klára Löwensteinová.Foto: archiv Kláry Löwensteinové

Aktuálně bydlí ve Vinoři a do Řádu srdce ji nominovali, protože je ochotná přiložit ruku k dílu, je mimořádně aktivní při každé dobročinné akci, ať už se jedná o úklid obce, zkrášlování okolí nebo práce s mladými.

„Pořádá akci Vinořský talent pro všechny věkové skupiny a umělecké směry, letní prázdninové naučné a poznávací tábory, vede mezinárodní spolupráci, učí jazyky, podporuje každou prospěšnou akci, sponzoruje naší zdravotně postiženou osobu," vyjmenoval starosta Vinoře František Švarc. Podle něj má pořád dost úsměvů a dobré nálady a vždy má dost času pro druhé i pro svoji malou dceru Annu.

Do veřejného života se zapojuje proto, že je dost akční a tvůrčí živel. „Je to odpověď na to, co se děje, co vidím, co chybí a co mě trápí. Neumím mlčet, dívat se, nadávat, popřípadě dělat, že se mě dění/nedění kolem mě netýká. Může za to má nervová soustava, která se napne a pak už to jede samo," vysvětlila Löwensteinová.

Přehodnocené vnímání

Logo projektu Řád srdce.Hodně ji změnilo narození dcery, kdy přehodnotila své vnímání světa i sebe sama. Popisuje to jako přistání na zemi, odsobečtění, integraci i vrozená empatie nebo neschopnost se nečinně dívat nebo parazitovat na lidském neštěstí.

„Už před jejím narozením jsem věděla, že budeme samy, zkušenostně jsem musela dospět a postavit se na vlastní nohy, přestat snít o ideálním partnerství, velké, šťastné rodině, přestat teoretizovat a čekat na to, až mi někdo nabídne „sladký" život a nějaké „slušné" teplé (kvalifikované) místo, kde bych se mohla realizovat," uvedla.

Velice si pochvaluje spolupráci s tamním starostou, který nikdy její nápady neodmítl a naopak je podpořil. Nejde o aktivity takzvaně pohodové nebo voňavé, ale považuje je za podstatné a nečeká, že budou mít tisícový ohlas. S Radou mladých podniká například úklidy, umělecké a sportovní dny, exkurze, tábory, školy hrou, soutěže nebo sbírky.

Kultivování talentu

Pořádá také soutěž Vinořský talent, který je o radosti, sdílení a uměleckém ztvárnění daného tématu vinořskými dětmi. „Víte, on už vlastně už dnes není potřeba, protože máme ve Vinoři spoustu vynikajících pedagogů a ještě úžasnějších dětí, které svůj talent kultivují a nám dělají radost. Dříve tomu tak nebylo," vysvětlila.

Kromě komunitních aktivit Klára Löwensteinová podporuje například zdravotně postižené. „Forma pomoci je různá, někdy peněžní, někdy hmotná, někdy fyzická, jindy duševní a duchovní. Od svých 17 let, kdy jsem začala vypomáhat v dětském stacionáři, pak v rámci projektů sociální integrace Člověka v tísni jsem dospěla k poznatku, že je potřeba pomáhat asi nejvíc těm, kterým nikdo nepomůže," řekla.

„Sociální systém u nás naprosto nepřeje lidem s fyzickým, duševním a sociálním handicapem. A pokud nemáte rodinu, přátele, blízké, jenom živoříte fyzicky i niterně. Myslím si, že je dobré se dívat kolem sebe a snažit se adekvátně pomoct v rámci svého dvorku, ulice, vesnice, prostě biotopu," uzavřela.

Při svých nesčetných aktivitách a péči o sedmiletou dcerku se naučila dělit věci na důležité a nedůležité.

Hlasujte: Řád srdce hledá lidi se srdcem na správném místě

Autor: Pavla Janoušková Mgr.

16.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Petr Gazdík.
5

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Schwarzenberg: Lidé očividně raději slyší sliby než pevní postoje

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů.

Přibývá krádeží drahých kol na objednávku, potvrdily pojišťovny

Hodnota ukradených kol klientů pojišťoven v Česku v letošním roce vzrostla. Častěji se kradou dražší, předem vytipované bicykly, na něž se soustředí organizované skupiny zlodějů, vyplývá z ankety ČTK mezi tuzemskými pojišťovnami.

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

Obyvatelé hlavního města v minulosti hlasovali výrazně „pravicověji“ než lidé z ostatních regionů. Očekává se to i tentokrát, jak potvrdila také naše předvolební sonda. Praha je tradiční baštou pravice a liberálně orientovaných stran. Minulé parlamentní volby v roce 2013 opanovala v hlavním městě TOP 09. Hlasovalo pro ni přes 23 procent voličů, zatímco na celostátní úrovni jen 12, což stačilo na republikové čtvrté místo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení