Pražské letiště mělo na pondělí zkoordinován s Bruselem jeden let z Belgie do Prahy a zpět. „Let dorazil, a to dokonce o něco dříve před plánovaným příletem, v 17.47 hodin. Na úterý je opět naplánován jeden let s příletem v 18 hodin do Prahy a odletem zpět do Bruselu v 18.40 hodin," řekla Janoušková.

Spoje mezi Prahou a Bruselem létají také na letiště Charleroi, které ale obvykle ročně obslouží několikanásobně menší počet cestujících než Zaventem.

Letiště Zaventem bylo uzavřeno pro osobní lety od 22. března, kdy dvojice sebevražedných atentátníků zdevastovala odletovou halu. O hodinu později se třetí sebevrah odpálil v bruselském metru. Útoky si vyžádaly více než tři desítky mrtvých a přes tři stovky zraněných. Podnikla je stejná teroristická skupina napojená na Islámský stát, která o čtyři měsíce dříve udeřila v Paříži.

'Signál naděje'

První letadlo s cestujícími od útoků vzlétlo v neděli. Odlet do Faro na jihu Portugalska provázel potlesk padesátky zaměstnanců letiště a leteckých společností, kteří o chvilku dříve minutou ticha uctili památku obětí. Celkem tři nedělní lety označil šéf letiště Arnaud Feist za „signál naděje", ale potrvá ještě měsíce, než se letiště vrátí k plnému provozu.

Zaventem podle agentury AP před útoky obsluhoval 600 letů denně a v únoru letiště odbavilo 1,5 milionu cestujících.

Čtěte také: V létě bude možné letět z Prahy přímo do 143 destinací