Jde o první jízdu trolejbusu po 45 letech. Jejich provoz byl totiž ukončen v noci z 15. na 16. října 1972. Trať v ulici Prosecká bude zkušební. Dopravní podnik si chce především otestovat technologii, které říká „dynamicky nabíjený elektrobus“. Trolejbus zvládá část trasy absolvovat mimo trolejové vedení. U Palmovky pak vznikla tzv. nabíjecí stopa, kde si elektrobus doplní elektrickou energii.

Cesta trolejbusu 

První cesta trolejbusu směřovala Proseckou ulicí k Palmovce. Odtud se vydal na zastávku Kundratka, kde je trolejové vedení. První pokus o dotyk s trolejí nevyšel a řidič musel změnit pozici a druhý pokus se mu povedl. Trolejbus pak zamířil k zastávce Kundratka, kde je stříška pro tzv. natrolejení.

Dále pak pokračoval k zastávce Kelerka a pak už do cílové stanice. Po celou dobu jeho jízdu bedlivě sledovali pracovníci DPP. Po skončení jedné z fází zkoušek se vydal trolejbus do stanice Palmovka, kde byla vyzkoušena nabíjecí stopa. Po nabíjení odjel trolejbus do garáží Klíčov. V neděli 15. října se budou konat oslavy zahájení provozu elektrobusů v Prosecké ulici a zároveň připomenutí ukončení provozu z roku 1972.