V sobotu v podvečer se v pražském Edenu odehraje fotbalový zápas mezi mužstvy AC Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň. Jako vždy v případě podobně atraktivní fotbalové události budou policisté již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků po metropoli. V případě potřeby bude zajištěn jejich doprovod ke stadionu, který bude otevřen od 17 hodin.

Nechte auta doma

Před začátkem fotbalového utkání a také po jeho skončení se budou v okolí stadionu s velkou pravděpodobností tvořit kolony. Proto budou na místě policisté z oddělení řízení dopravy, kteří budou situaci usměrňovat. Parkovací kapacity kolem stadionu jsou velmi omezené, proto by i samotní návštěvníci mohli přispět ke klidnějšímu průběhu akce tím, že nechají auta doma a využijí městskou hromadnou dopravu.

Na bezpečnostních opatřeních, která mají zajistit bezproblémový průběh celé akce, se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké policie. Také členové antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě policisté z oddělení služební hipologie a kynologie.