Na místo vyjely jednotky profesionálů z Říčan a dobrovolné sbory z Velkých Popovic a Těptína – přičemž při jejich příjezdu už byl areál ukázkově vyklizen a nechybělo ani upozornění, že se pohřešuje jeden zaměstnanec. Ten podle předem stanoveného scénáře měl zůstat ve strojní části – tedy právě někde v místech, kde došlo k blíže neupřesněnému ú­niku…

Čtěte také: Usvědčující důkazy si prý sprejeři natočili sami

O cvičení se předem nevědělo

Nebylo to tak, že první jednotka vyběhla rovnou do akce, vyplývá ze slov Petra Svobody z oddělení integrovaného záchranného systému středočeských hasičů. Začalo se vytyčením nebezpečné zóny a stavbou dekontaminační linky.

„Současně si už ostatní příslušníci navlékali ochranné přetlakové obleky, ve kterých následně strojovnu prozkoumali. Po chvilce hasiči nalezli pohřešovanou zraněnou osobu, kterou evakuovali do bezpečné zóny," připomněl Svoboda, že se cvičení (o kterém zasahující hasiči ani zaměstnanci pivovaru nevěděli předem) odehrávalo podle plánu. Včetně simulovaného skrápění unikajícího amoniaku a následné dekontaminace jak lidí, tak materiálu.

Přečtěte si: KRIMI MIX: Kdo viděl, jak běžící mladíci srazili seniorku?