První kroky prezidenta Pavla mířily ke stánku Alma mater všech pivovarníků, zkušebního pivovaru na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. „Opravdu nás potěšilo, že náš festival navštívil i pan prezident. Je to pro nás velké uznání naší práce. Jsme velmi rádi, že jsme mu mohli ukázat „spodně kvašenou barvu“, která je i na jeho portrétu na známce, na vlastní oči. Bylo to opravdu milé setkání,“ řekl jeho protějšek, prezident prezident Českomoravského svazu minipivovarů Michal Voldřich,

Na tomto již tradičním festivalu bylo k degustaci pro návštěvníky připraveno přes 100 druhů piv 33 různých stylů z celé republiky. Celkově se zdarma vyčepovalo přes pět tisíc litrů piva, což představovalo na 66 000 degustačních porcí po 0,75 dl. Na návštěvníka tak připadlo 39 degustačních dávek.

„Pro milovníky piva je akce jedinečnou příležitostí, aby na jednom místě ochutnali desítky kvalitních vzorků z produkce minipivovarů a nahlédli tak do stále pestřejšího světa malých výrobců piva. Na festivalu jsou navíc vždy přítomni sládci a majitelé z každého pivovaru, kteří tak mohou návštěvníkům podat co nejobsáhlejší a nejpřesnější informace o svých pivech,“ řekl ředitel festivalu Jan Šuráň.

Každý z pivovarů vybral svá dvě nejlepší piva: „Paráda, skvělá atmosféra, jsem nadšený, že i přes všechny rány, které v posledních letech minipivovary postihly, žije tento obor dál, což jsme právě společně oslavili na Festivalu minipivovarů na Pražském hradě. Pivovarství je totiž národní poklad a bez něho by byl náš společenský život ve vážném ohrožení. Pro naše milé pivaře jsme připravili skvělý zážitek a zlepšili všem náladu, což naše společnost momentálně rozhodně potřebuje,“ řekl Voldřich.

Toho doplnil i zástupce maďarské minipivovarnické scény. „Jsem velmi mile překvapený, kolik tu potkávám skvělých a vstřícných lidí. Velmi mě překvapilo i to, kolik je tu lidí z různých koutů Evropy. Očekával jsem, že tu budou všichni z České republiky, ale je tu velké mezinárodní zastoupení. Festival je skvěle zorganizován, když už nastal nějaký problém, byl okamžitě vyřešen. Akce se koná v krásné lokalitě s překrásným výhledem. Celkově mám velmi příjemný pocit,“ uvedl Lorant Sandor z maďarského pivovaru Bílý Králík.