Akce, na které je možné se potkat na jednom místě s desítky sládků, probíhá tradičně v červnu na pražské náplavce. Organizátoři ji však museli letos přesunout na druhý zářijový víkend a najít pro ni nové místo. Devátý ročník pivních slavností tak proběhne pod názvem Pivo v Tržnici v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Během dvou dnů se mohou návštěvníci těšit na celkem 40 tuzemských minipivovarů.

Nechtěli akci zrušit

„V žádném případě jsme nechtěli festival zcela rušit, když jsme se dozvěděli, že červnový termín nebude možný,“ vysvětluje ředitel festivalu Jiří Sedláček. „Změna lokality po tolika letech bude pro všechny znamenat začátek nové tradice. Holešovická tržnice nabízí oproti náplavce lepší hygienické zázemí, možnost se schovat do stínu pod stromy a pohodlnější parkování,“ popsal Sedláček.

Pivovar Staropramen
Staropramen zvýšil svoje prodeje, pivo z metropole se prodává v 35 zemích

Způsob degustace zůstává i pro letošní ročník stejný. Podmínkou konzumace piva je koupě degustačního setu, který sestává z festivalového skleněného džbánku o objemu 0,3 l, festivalového katalogu a propisky.

Set bude stát 100 korun, senioři jej budou mít za 70 korun a bude použitelný po oba dny.

Speciální várka piva

Pít se bude pouze ze skla, organizátoři se tak snaží zamezit zbytečnému odpadu v podobě plastových kelímků. Chybět nebude ani várka piva uvařeného speciálně pro festival s názvem Holešovický beyk, což je nefiltrovaná a nepasterovaná, spodně kvašená světlá třináctka, již navařil Pivovar Starokladno.

Festival vypukne v pátek ve 14 hodin. V sobotu mohou návštěvníci dorazit už v 10 hodin dopoledne. V oba dny festival potrvá do 22. hodiny.

Náplavka na Rašínově nábřeží.
Popíjení na náplavkách utne půlnoc. Praha chystá změnu vyhlášky