Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a zbylé letní dny je třeba náležitě využít. Dobrou příležitostí může být Pivní festival pořádaný během tohoto víkendu od 9.00 do 19.00 hodin v Ornamentální zahradě trojské botanické zahrady.

V netradičním prostředí mezi rozkvetlými záhony se představí zejména malé české pivovary například Němý medvěd, Strašák, Trilobit a další. Ale nejen pivem živ je close Rozmístění stánků na Pivním festivalu v Troji. info Zdroj: www.botanicka.cz zoom_in člověk a proto je možno vybrat si něco na zub v nabídce křehkých mas, delikátních sýrů a jiných lahůdek.

Obliba festivalu stále roste

Připraven je i zajímavý doprovodný program. Novinářka a autorka květinových kuchařek Jana Vlková návštěvníkům prozradí, jaké pikantní kvítí se k pivu nejlépe hodí. Sládek z pivovaru Bad Flash Beers zájemce uvede do tajů vzniku „českého zlata“. Svou tvorbu představí herec a písničkář Václav Koubek i vítěz druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar Vlasta Horváth.

„Festivaly dobrého jídla i pití v naší zahradě organizujeme pravidelně již čtvrtým rokem a zájem veřejnosti o ně stále roste. Není divu, když rozkvetlá trojská zahrada nabízí neopakovatelné prostředí ideální pro uspořádání pikniku. Tentokrát se nabídka stánků i program akce točí okolo u nás tolik oblíbeného piva. Pro návštěvníky jsme připravili mimo jiné i kuchařskou show, která představí jedlé rostliny a pochoutky z nich hodící se jako doplněk k tomuto nápoji,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.