Piráti dali Praze 10 tisíc Kč na vymáhání škod z kauz z minulosti

Pirát Miluláš Ferjenčík.

Pirát Miluláš Ferjenčík. | Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

Praha - Pražští Piráti předali na čtvrtečním jednání zastupitelstva vedení města šek na 10 tisíc korun. Šek předal předseda zastupitelského klubu Jakub Michálek a zastupitel Mikuláš Ferjenčík. Peníze mají podle nich sloužit na vymáhání škod v rámci kauz spojovaných s exprimátorem Pavlem Bémem (ODS). Peníze městu darovali v rámci diskuse o programu jednání.

"Zastupitelský klub Pirátů šek daruje hlavnímu městu. Číslo konta tam zatím není vyplněno, tak doufáme, že nám paní primátorka nesdělí číslo, které bude na nějaké švýcarské konto a budou k němu mít přístup magistrátní úředníci,"" řekl Michálek.

Narážel tím na švýcarské konto lobbisty Romana Janouška, na kterém měl mít dvě miliardy a které prošetřovali švýcarští policisté.

Pražské kauzy 

Peníze Piráti získali z dražby kalendáře Pavla Béma, zároveň Michálek prý věnoval svou měsíční odměnu zastupitele. „Doufáme, že rada už začne něco dělat. Již před rokem jsme dodali návrh, jak v případě opencard pokračovat, tak bychom se tímto chtěli připomenout," řekl Ferjenčík.

„Děkujeme za kulturní vložku," reagovala primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Mezi kauzami Piráti jmenovali například problematiku opencard, která město vyšla na asi 1,7 miliardy korun, rovněž uvedli nájem Škodova paláce. Za dvacetiletý pronájem mělo město podle původní dohody zaplatit asi 4,4 miliardy korun. Pavel Bém byl primátorem dvě volební období, a to v letech 2002 až 2010.

Čtěte také: Piráti neuspěli s dovoláním kvůli omluvě společnosti Lego

Předplatitelům zobrazujeme méně reklamy a nabízíme jim více čtení. V říjnu navíc k vybraným předplatným zdarma e-průvodce Zázračné Česko. Předplaťte si Deník.cz. Více zde.

Hlavní zprávy

Zprávy odjinud

Akční letáky