Herec Pierre Richard není rozmazlená hvězda. Při pobytu v hlavním městě neměl žádné přehnané požadavky na to, jak a kde chce být ubytován. Přáním známého komediálního herce bylo bydlet v dobovém hotelu, proto si vybral hotel s příznačným jménem Paříž. Už při příjezdu do hotelu na přítomné zapůsobil jako skromný a spíše nenápadný muž. Ochotně se podepsal i do kroniky.

Jaký jídelníček si dopřával?

Českou specialitu neochutnal a kvůli časové tísni oželel předkrm a dezert.

Na jeho talíř se ale servírovala pochoutka: pečený kuřecí supréme, relish z grilovaných červených paprik, ratatouille a bramborová kaše s lanýžovým olejem.

A protože správný Francouz zapije speciality vínem, dopřál si Pierre Richard z bílých vín Château La Vieille, Cuveé Marie 2007 a z červených prochutnal Domaine Henry Naudin Ferrand 2008, Hautes-Côtes de Beaune, Bourgogne.

A víno hlavním tématem Richardovy dvoudenní pražské návštěvy také zůstalo. V pondělí představil nejnovější řadu červeného vína z vlastních vinic Chateau bel Eveque. Víno se jmenuje Noces d'Argent, což v překladu znamená Stříbrná svatba, a vzniklo na počest výročí hercova sňatku.

Vinařství Richard propadl již v roce 1986, kdy koupil usedlost v panství Eveque u Středozemního moře a zrenovoval na něm původní vinice. Jeho vína od té doby získala řadu cen ve Francii i v zahraničí.