V celém areálu je možné využít travnaté pláže, 50metrový vyhřívaný bazén, dětské brouzdaliště a 103 metrů dlouhý tobogán. Sportovně založení návštěvníci ocení hřiště na beach volejbal, nohejbal a stoly pro stolní tenis. Samozřejmostí jsou šatny se sociálním zázemím.

„Letošní novinkou je zřízení dětského koutku, kde se dětem budou věnovat profesionální animátoři. Dětský koutek s nabídkou her a zábavy zahájil svoji činnost ve víkendovém testovacím provozu a v letních měsících se pravděpodobně rozšíří i na vybrané dny v týdnu,“ uvedl Martin Šalek, tiskový mluvčí Prahy 6, která je vlastníkem Petynky.

Lákadlem zřejmě hlavně pro ženy budou lekce aquaerobiku, které se konají každý čtvrtek od 9 hodin a jsou v rámci programu Zacvičte si s Prahou 6 zdarma. Novinkou pro všechny dospělé je hřiště minigolfu. Pro ty, kdo chtějí být stále on-line, disponuje Petynka bezdrátovým přístupem na internet pomocí WiFi technologie.

„Všichni příznivci Petynky a především rodiče s dětmi se mohou těšit na řadu kulturně – zábavných akcí, které se během sezóny chystají, jako například Dětský den se Čtyřlístkem, Konec školního roku či Dětský hudební festival,“ dodal Šalek. Pro návštěvníky je zdarma k dispozici parkovací plocha dostupná z ulice Na Petynce. Od června je otevřeno od 7 do 21 hodin. Vstupné zůstává stejné jako loni, místní specialitou je jeho snižování s přibývajícími odpoledními hodinami.

Ve Vršovicích plavou za tratí

„Ve Vršovicích za tratí,“ jak se zpívá ve známé písničce, sídlí již několik desetiletí plavecký stadion Slavie. Návštěvníkům slouží celkem čtyři bazény – venkovní padesátka, vnitřní pětadvacítka a dva bazény pro děti. Pro ty, kdo se chtějí v parném dnu jen osvěžit, je příjemná možnost zakoupit si za 90 korun vstupenku jen na hodinu, k níž získají deset minut na převlečení. Naopak celodenní plné vstupné přijde na 300, od 15 hodin na 220 korun. „Zájem rozhodně je, v sobotu přišlo asi 1200 lidí, na to proměnlivé počasí to je tak průměr. Dnes jich bude asi více,“ řekl Jan Hudák z provozu stadionu. Podle něj lze využít i hřiště na beachvolejbal, jež si lze pronajmout nedaleko venkovního bazénu.

Výhodou vršovické plavecké oázy je blízkost tramvajového spojení – linky 6 a 24 u stadionu na Kubánském náměstí končí, 7 a 24 tam mají stanici. V okolí je i dost míst k parkování.