Hřiště nabízí nejmodernější cvičební prvky pro venkovní cvičení – streetworkout. V České republice je ojedinělé tím, že kromě streetworkoutových prvků nabízí i cvičební prostor pro dnes tak populární parkour.

Sportoviště, které má přes dvě stě metrů čtverečních se počtem prvků jako jsou hrazdy, bradla, žebřiny, lavice, horizontální žebříky či prolézačky řadí k nejkomplexnějším sportovištím tohoto druhu v Praze. Nově otevřený areál je zároveň vhodným příkladem rekultivace nevyužitých ploch. Dříve zde stálo nefunkční basketbalové hřiště.

„Těší nás, že jsme takové hřiště mohli otevřít právě u nás, říká starostka Petrovic JUDr. Olga Hromasová a doplňuje: „Šlo nám v první řadě o kvalitu, která vydrží, i o bezpečí cvičících.“

Pro teenagery i seniory

Hřiště je určeno pro všechny, kteří si chtějí zacvičit vahou vlastního těla na čerstvém vzduchu – teenagery, jejich rodiče i aktivní seniory. Na své si přijdou i pakouristi. Všichni ocení měkký a bezpečný povrch dopadové plochy.

Na přípravě hřiště se podíleli zkušení sportovci – ti připomínkovali jeho návrh a testovali jeho prvky. Na návrhu spolupracoval i nejúspěšnější tuzemský streetworkouter Petr Skokan. Ten hřiště v Petrovicích chválí: “Hřiště je postavené tak, aby uspokojilo sportovce na vysoké úrovni i začátečníky. Originální a účelné je i rozprostření jednotlivých prvků.

Veřejně přístupná sportoviště ocení obyvatelé měst, sídlišť i dalších sídel. Streetworkoutová a parkourová hřiště jsou receptem na řešení nežádoucích sociálních jevů a díky jejich rozmachu se daří přivést dospívající ke sportu. A nejsou jen pro mladé, jsou populární i u rodičů cvičících dětí, nebo u aktivních seniorů.

Využití vlastní váhy

Workout je spojení gymnastiky, rychlosti a silového tréninku, kde hlavním cílem je rozvíjet fyzickou kondici. K cvičení nejsou potřeba žádné stroje jako v posilovnách, vystačíte si pouze s vlastní hmotností. 

Parkour je sport francouzského původu, jehož základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B bezpečně, plynule a účinně  za použití vlastního těla a to prostřednictvím přemetů, salt vzduchem a skoků. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi – a může být provozován jak ve městě, tak na venkově.