„To, co se stalo v Manchesteru, je otřesné, ohavné a naprosto zbabělé. Nejzvrácenější na tomto útoku je však to, že cílem se staly děti, resp. mladí lidé. Vyjadřuji tu nejhlubší soustrast všem pozůstalým, rodinám i blízkým obětí. Bohužel se opět ukázalo, že terorismus nezná státní ani jiné hranice, nerozlišuje, zda je jedna země členem Evropské unie či z ní právě vystupuje. Evropa musí v těchto chvílích jasně demonstrovat sílu, zachovat nejen morální jednotu a ukázat, že nechce žít v neustálém strachu z terorismu. Členové Rady hlavního města Prahy se tak rozhodli nasvítit Petřínskou rozhlednu jako symbolické gesto v této situaci," uvedl radní Jan Wolf. 

Čeští politici vyjadřují soustrast obětem útoku 

Soustrast obětem útoku v Machesteru už vyjádřili někteří další čeští politici. Premiér Sobotka doufá v to, že se brzy podaří objasnit všechny okolnosti tragédie. „Je mi líto všech obětí, které si exploze vyžádala," uvedl Sobotka na twitteru. Dodal, že zprávy z Manchesteru sleduje s pohnutím.

K neštěstí se vyjádřil také předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Upřímnou soustrast všem pozůstalým obětí v Manchesteru a celé Británii. Jsme v duchu s Vámi…," napsal Kalousek na twitter. Soustrast rodinám obětí vyjádřil na sociálních sítích také šéf české diplomacie Zaorálek. „Pachatelé tohoto zločinu musí být potrestáni," napsal ministr na svůj twitterový účet.