close Staroměstské náměstí. info Zdroj: ČTK/Dušan Veselý zoom_in

Staroměstské náměstí

Místo zrození Prahy, místo řady událostí měnících osudy nejen českých zemí. Narodil se tady Karel IV., chodil tudy Jan Hus, procházely tudy pompézní korunovační průvody. Bylo to ale také obrovské a vyhlášené popraviště. A největší dominanta náměstí, věž radnice s nejkrásnějšími hodinami na světě, orlojem, jehož historie je také známa jen zčásti a povědomí o jeho historii je navíc zatíženo mnoha závažnými omyly.

close Hradčanské náměstí. info Zdroj: Deník/Klára Cvrčková zoom_in

Hradčanské náměstí

Výhled na Prahu je odtud, stejně jako z věže katedrály, podle mě patrně ten nejkrásnější.

close Karlův most info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in

Karlův most

Krása mostu a převážně barokních soch dokreslená pohledem na Pražský hrad a Malou Stranu. Ten pohled je známý po celém světě. Starší ročníky si jej pamatují i z proslulé stokoruny platné až do rozdělení Československa. Přesto tento pohled na Prahu nikdy nezevšední a neztratí svou zvláštní monumentalitu.

close Vrtbovská zahrada info Zdroj: Archiv VLP zoom_in

Vrtbovská zahrada

Je místem s atmosférou, kterou nemůžete jinde potkat. Není honosná jako jiné zahrady, je spíš komorní a výhled na Pražský hrad odjinud takový není. Navíc pro mě tady pořád zůstává někde pod povrchem schovaných hodně krásných vzpomínek z bohužel už dost vzdáleného mládí. Z dob, od nichž uplynula už polovina století. Tehdy zahrada ale nedosahovala tak vysoko do svahu Petřína, mezi Vrtbovskou zahradou a územím velvyslanectví USA bylo nepřekonatelné území nikoho.

close Cafe Ebel. info Zdroj: Deník/Klára Cvrčková zoom_in

Cafe Ebel v Řetězové ulici

Moc příjemná kavárna s domácí atmosférou a s dobrým espresem z kávových zrnek dovezených z různých koutů světa, podle vlastního výběru. Chodím sem určitě nejméně jednou do měsíce.

Čtěte také: Martin Vopěnka: Jaká místa mám v Praze rád