Pražští radní včera zadali dopravnímu podniku za úkol vypracovat studii, která prověří možnosti stavby výstupu. S druhým výstupem se počítalo již při stavbě stanice v 70. letech, stanice byla zprovozněna v srpnu 1978. Postaveny za tím účelem byly tehdy tlakotěsná vrata, která jsou ukryta za stěnou středního tunelu.

Město omezí nelegální reklamu v ulicích
Vedení Prahy nechá odstranit nelegální reklamu do velikosti osmi metrů čtverečních. Rozhodli o tom včera pražští radní. Týká se to plakátovacích ploch, reklamních laviček a dalších reklam, které jsou na pozemcích metropole, ale nejsou součástí městského mobiliáře. Na území Prahy je 247 těchto reklamních ploch a z nich 112 nemá nájemní smlouvu. Nelegální reklamu odřeže Technická správa komunikací, ostatním bude vypovězena smlouva. Na pozemcích Prahy tak zůstane jen reklama do osmi metrů čtverečních, zajišťovaná prostřednictvím městského mobiliáře. 

Praha 5 udělila Peroutkovi čestné občanství
Jedna z nejvýznamnější postav české žurnalistiky 20. století a blízký přítel Karla Čapka Ferdinand Peroutka získal čestné občanství Prahy 5. Jeho udělení schválilo zastupitelstvo městské části. Radní Prahy 5 z TOP 09 Viktor Čahoj navíc přišel s iniciativou postavit Peroutkovi v páté městské části sochu. „Ideální by byla veřejná sbírka s podporou městské části,“ říká radní.
„Ferdinand Peroutka je symbolem nezávislé české žurnalistiky. Varoval mimo jiné před silným Německem, fašismem a nástupem Hitlera k moci. Proto si pro něj nacisté přišli hned v roce 1939 na Smíchov do domu v ulici Matoušova, kde bydlel, a celou válku pak strávil v koncentračním táboře a vězení,“ vysvětluje svůj záměr radní Čahoj.