V září tam nastoupí do čtyř tříd celkem 72 dětí. „Zápisy už proběhly. Jedná se o detašované pracoviště Základní a mateřské školy Tyršova. Nyní školku začneme vybavovat,“ informovala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Penta s výstavbou školky počítala už v plánech rezidenční části Waltrovky, která dohromady čítá sedm stovek bytů a také rodinných domů.

Zatím má Praha 5 novou školku ve Waltrovce zdarma v pronájmu na 15 let, do té doby ovšem počítá s tím, že objekt se zahradou odkoupí. Nemovitost ve tvaru půlměsíce navrhl ateliér S.H.S. Architekti.

Připravují se další

Školky budované či teprve plánované přímo developery mají různou podobu. Společnost AFI Europe předala Praze 3 před dvěma lety školku složenou z modulů. Každý ze tří modulů je určený pro jednu třídu a obsahuje hernu, šatny a umývárny. Čtvrtý je servisní a slouží jako zázemí pro personál a přípravu jídla. I tato školka je detašovaným pracovištěm, umístěným ve velkém bytovém komplexu Tulipa Třebešín.

Developer Central Group přislíbil Praze 6 vybudovat školku ve svém plánovaném projektu Westpoint v Ruzyni. Přesněji čtyři školky, protože se developer rozhodl včlenit jednotlivé třídy přímo do přízemí různých bytových domů. Celkem 200 dětí by tak mělo mít zázemí se zahradou na čtyřech místech v rámci bytového areálu.

Další velký rezidenční developer YIT by se měl zase podílet na rozšíření stávající školky v sousedství svého právě budovaného projektu v Košířích. „V současné době vedeme s YIT intenzivní jednání o tom, jak by se na rozšíření MŠ Naskové mohla přímo podílet,“ uvedla Zajíčková.

Penta Investments je majitelem společnosti VLM, která je vydavatelem Pražského deníku.