Příběh zveřejnila opoziční ODS Prahy 5 na sociální síti. Byť mohl mít korupční příchuť, s policií ho radnice neřešila. Mělo jít o omyl s tím, že alkohol byl vánočním dárkem a peníze nedopatřením, když taška s obálkou manželky dárce byla na místě zapomenuta.

Novinky.cz oslovily starostku Prahy 5 Radku Šimkovou. Ta jim potvrdila nález obálky s vánočním přáním a pěti tisíci korunami v zapomenuté tašce. „Naše právní oddělení dospělo k závěru, že nedošlo ke spáchání trestného činu,“ uvedla Šimková pro Novinky.cz.

Radní, jemuž byla vánoční lahev věnována, o nálezu hovořil s několika stranami. Závěry byly shodné, že podezření z trestného činu je liché.

ODS Prahy 5 píše na facebooku o podivném odéru, který po případu zůstal. A o smutné sezoně bez trhů. „Když členové komise vyslechli tuto storku, nikdo z nich už pro vítěze raději nehlasoval, a komise tak nedala žádné doporučení. Opakované pokusy, aby o tom rozhodla rada městské části, nenašly většinovou podporu, a tak jsme byli letos bez velikonočních trhů. Jak to bude dál, ví jen pán bůh,“ zveřejnili občanští demokraté z pětky.