„Hlavní město přidá městské knihovně na nákup nových knih čtyři miliony korun,“ řekl Deníku Lukáš Kaucký (ČSSD), pražský radní pro kulturu.

Peníze budou zcela výhradně určeny na nákup nových knižních titulů. Vedení knihovny si v minulosti dlouhodobě stěžovalo na nedostatek finančních prostředků.

Zkrátka nepřijdou ani jiné pražské instituce a kulturní stánky. Dalších 2,5 milionu korun dostane například Národní kulturní památka Vyšehrad, která peníze využije na opravu Cihelné brány. Zatéká totiž do ní, protože v šedesátých letech byla špatně udělaná izolace.

Stranou nezůstanou ani některá pražská divadla. Po dvou milionech získá na provoz také vinohradské divadlo, stejná částka putuje také na účet Divadla pod Palmovkou. Zlepšit by měly také provoz divadelní scény.

Částku ve výši milionu a půl dostanou Městská divadla pražská. Hvězdárna zase bude muset opravit okapy, na jejich rekonstrukci radní „přiklepli“ celkem půl milionu korun.

Radní vyhlásí také výběrové řízení na ředitele Divadla na Vinohradech a Švandova divadla. Už před měsícem Kaucký oznámil, že Praha postupně vypíše výběrová řízení na ředitele všech deseti divadel města.