Na rozdíl od sobotní demonstrace na Hradčanském náměstí, na kterou přišlo mnoho Čechů, se nedělního protestu účastnili především Ukrajinci. Přinesli si transparenty například „Stop putinismu", „Rusko ruce pryč od Ukrajiny" nebo nápis vyzývající v angličtině ruského prezidenta Vladimíra Putina, aby navštívil doktora. V rukách drželi také karikaturu Putina, která ho zobrazovala jako Adolfa Hitlera.

První lidé se na prostranství před jedním z vchodů do velvyslanectví začali scházet kolem 14 hodin, dav se postupně rozrostl podle odhadu na asi 100 protestujících. Lidé mávali vlajkami a poslouchali ukrajinské řečníky, kteří kritizovali postup Ruska. Odsuzovali také referendum, označili jej za protiústavní. Demonstraci zahájili i zakončili zpěvem ukrajinské hymny a rozešli se kolem 16. hodiny

Stejně jako v sobotu se akce zúčastnili i Ukrajinci, kteří byli zraněni při kyjevských demonstracích proti prezidentu Viktoru Janukovyčovi a kterým česká vláda zajistila léčbu v pražských nemocnicích. Lidem poděkovali za jejich podporu.

Petice putovala do poštovní schránky

Demonstranti na místě podepisovali petici, ve které vyzvali ruské politické představitele, aby zastavili vměšování na Krymu. Několik archů s podpisy poté vhodili do poštovní schránky velvyslanectví.

Ukrajinci žijící v Česku protestují proti situaci na Ukrajině a na Krymu již několik týdnů. Další demonstrace se bude od 17:00 konat v Brně.

Rusko vyslalo vojáky na ukrajinský Krym na přelomu února a března, akci odsoudila Ukrajina, Evropská unie i USA. O připojení Krymu k Rusku v neděli obyvatelé poloostrova hlasují v referendu. Ukrajina s plebiscitem nesouhlasí, západní země jeho výsledky neuznají.