Čunek v úvodu promluvil i k přítomným. „Tato akce je prohlášená jako pochod pro rodinu a já jsem přesvědčen, že v našem státě, v naší společnosti, je rodina podporována málo," řekl Čunek médiím. „Jenom rodina zachrání náš národ a taky tento stát, a to chci vyjádřit svojí účastí," dodal Čunek. Pokud by ho pořadatelé pozvali na Prague Pride, pak by pozvání nepřijal. „Protože bych tím vyjádřil podporu té akce, a to já nikdy neudělám," prohlásil.

Podle předsedy Mladých křesťanských demokratů Petra Jurčíka chtějí pořadatelé tímto pochodem poukázat na to, že zájmy tradiční rodiny nejsou v současné době dostatečně hájeny.

Na pochod vyrazili asi hodinu předtím, než má vyrazit duhový průvod homosexuálů. Trasa pochodu má směřovat přes Staroměstské náměstí a Karlův most až na Klárov.

Na Můstek svolala svoji akci Liga Pár Páru. Ohlásila evangelizační průvod směrem po Národní třídě k mostu Legií. Vyhradila si pro to čas mezi 11:00 a 16:00. Na webu o sobě píše, že je mezinárodní křesťanskou organizací, která šíří metodu přirozeného plánování rodičovství.