Premium Outlet Prague Airport kromě nákupů nabídne nově i zážitky. Jedním z hlavních lákadel bude nejmodernější virtuální realita v Evropě DINOSAUŘI VR. Zážitková hra byla speciálně navržena českým vývojářským studiem DIVR Labs.

Své hráče vezme o 80 milionů let nazpět, umožní jim projít se pravěkou džunglí, cítit otřesy země, když kolem kráčí největší gigant planety a tváří v tvář se setkat s Tyrannosaurem rexem. Otevřeno bude od 24.července.

Technika navodí pocit skutečného letu

Zcela nový zážitek přináší kombinace nejnovější dimenze virtuální reality s pohybem ve skutečném světě. Pětadvacetiminutová hra se odvíjí v herní aréně o rozloze 200 metrů čtverečních, což hráčům umožní opravdovou volnost pohybu. Pátrání po identitě tajemného dinosaura se může účastnit každý od 8 let věku, jednotlivec či skupina o 4 hráčích.

„V samotné aréně na hráče čekají i hmatové vjemy. Vibrační podložky například zintenzivní iluzi jízdy i pohyb obrovských dinosaurů v hráčově bezprostředním okolí. Kombinace větráků s topením pak umožňují vyslat hráče na průlet krajinou kolem dinosaurů, pocítí pohyby i vítr, jako by skutečně létali,“ vysvětluje spoluzakladatel DIVR Labs Martin Tichota.

U letiště nesmí chybět letadla

Součástí zábavy je nově i zastřešená interaktivní vyhlídková terasa, ze které mohou milovníci letadel sledovat a téměř se dotknout vzlétajících a přistávajících strojů z přilehlého Letiště Václava Havla.

Premium Outlet Prague Airport

Fotogalerie: Premium Outlet Prague Airport

Detailní informace o daném letu nebo konkrétním letounu je možno stejně jako časový harmonogram letů a informace o nejzajímavějších leteckých událostech sledovat díky velkoplošné obrazovce a interaktivnímu informačnímu systému. Vizuální podívaná je obohacena i o live přenos komunikace mezi pilotem a řídící věží pražského letiště. 

Na své si přijdou i milovníci automobilů

Pro nadšence a obdivovatele starých veteránů je zase připravena expozice, kde návštěvníci najdou jedinečnou kolekci klasických, sportovních a soutěžních vozů, které brázdily naše silnice před šedesáti lety až po současnost.

Engine Classic Cars Gallery

Fotogalerie: Engine Classic Cars Gallery

Jedná se o největší a nejpestřejší soukromou sbírku automobilů v Čechách v původním či renovovaném stavu. K vidění je na 200 vozů značky jako je Porsche, Ferrari, Aston-Martin, Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Citroen, Lacia, BMW, Audi, Fiat nebo vozy Tatra. Kromě toho je možné nahlédnout i pod ruce zkušených mechaniků v renovační dílně.