Gabriela Kalábková je v současnosti žena, v jejíž moci je srdce někdejšího předsedy a premiéra sociální demokracie Jiřího Paroubka. A nejen srdce. Jak Pražský deník zjistil, Kalábková může mít na svědomí i případný Paroubkův návrat anebo mu v něm může být naopak přítěží.

V prvním případě totiž může jako předsedkyně místní organizace ČSSD Motol schválit Paroubkovu přihlášku do strany, neboť stanovy vyžadují, aby o zpětvzetí bývalého člena rozhodovala jeho bývalá místní organizace. „Protože ta (MO ČSSD Barrandov pozn. red.) ale zanikla, přešlo to na místní organizaci v Motole,“ potvrdil Deníku zdroj z pražského výkonného výboru so- ciální demokracie. Jenže o návratu rozhoduje ještě obvodní organizace Praha 5, jíž předsedá Jan Smetana.¨

ČSSD v Praze 5 vidí problém v Kalábkové

„Budeme o návratu Jiřího Paroubka jednat do 30 dnů od stanoviska pražského KVV,“ řekl Smetana. „Ale už teď můžu za sebe říct, že vidím problém v tom, když o tom má spolurozhodovat paní Kalábková, která je předsedkyní místní organizace Motol, současnou partnerkou Jiřího Paroubka a bývalou partnerkou Petra Lachnita z ANO (radní v Praze 5 pozn. red.),“ dodal šéf buňky ČSSD v páté městské části. I pokud ho nakonec přijmou, musí ještě rozhodnout středočeská organizace, do níž spadá ta, kde bývalý předseda podal přihlášku.

Paroubek podal přihlášku do ČSSD letos v létě v Cerhenicích na Kolínsku. V té době se rovněž provalil jeho vztah s Kalábkovou, která vystřídala Petru Paroubkovou, s níž se Paroubek rozvádí. Ze strany odešel sám v roce 2011. Založil neúspěšný politický projekt LEV-21, z něhož po třech lech odešel a z politiky se stáhl.