Jejím cílem je právě zapojení obyvatel do rozhodování o tom, co by se vHolešovicích a na Letné mělo votázce bezpečnosti zlepšit. „Začátkem roku jsme měli 45 policistů, počet tabulkových míst ale vzrostl na 83 a nyní zaměstnáváme aktuálně 75 strážců pořádku. Příští rok jich bude asi 130,“ sdělil ředitel zdejší městské policie Jiří Vacek.

Doplnil, že díky vyššímu počtu zaměstnanců vznikla například okrsková služebna u metra Vltavská. „Poslední dobou bylo žebráků a povalejících se bezdomovců v okolí čím dál víc. Od ledna jsme proto zakázali prodej alkoholu ve stáncích, co u metra fungují,“ řekl starosta Marek Ječmének. „Městská část by rovněž měla apelovat na magistrát, aby zakázala konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích. Třeba vAmerice to funguje,“ navrhl jeden z občanů Josef Tinka.

Právě názory občanů teď chce radnice vyzvědět prostřednictvím radničních novin Hobulet. „Distribuujeme do schránek kolem třiceti tisíc dotazníků, v nich se mohou lidé vyjádřit, na co by se nové posily strážníků měli zaměřit. Vyplněné archy mohou občané vhazovat do konce roku do schránek důvěry nebo odevzdávat vinformačních centrech,“ uzavřel Ječmének.